Wybrane publikacje terminologiczne:

Giełda i rynki kapitałowe. Słownik polsko-angielski.
Joanna Miler-Cassino – autor
Warszawa,  PWN, 2010.

ISBN 9788301163075

Słownik zawiera 4000 aktualnych i najczęściej używanych terminów z zakresu polskiej giełdy papierów wartościowych oraz rynków kapitałowych wraz z ich angielskimi odpowiednikami. Znalazły się w nim również terminy prawne związane z obrotem papierami wartościowymi w Polsce. Zbiór haseł był wzbogacany stopniowo wraz z rozwojem polskiego rynku kapitałowego i jego instytucji oraz powstawaniem nowych terminów, określających zawierane tam transakcje i rodzaje walorów. Część słownikowa została uzupełniona dodatkowymi materiałami, m.in. spisem polskich i międzynarodowych instytucji finansowych oraz przykładami żargonu giełdowego.

Fragment recenzji dra Janusza Jankowiaka, głównego ekonomisty Polskiej Rady Biznesu:
Joanna Miler-Cassino jest jedną z najlepszych tłumaczek tekstów ekonomicznych w Polsce. (…) Jej kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, śledzenie na bieżąco rynku finansowego oraz zrozumienie opisywanych zjawisk gwarantują wysoką jakość przekładu. Dlatego z satysfakcją wziąłem do rąk specjalistyczny słownik jej autorstwa. Dobór haseł doskonale – moim zdaniem – odpowiada częstotliwości ich występowania w fachowym języku. Niewiele tu „białych plam”, mimo że 4000 haseł nie pokrywa z pewnością całego obszaru rynku finansowego. Terminologia jest dobrze zaktualizowana. Choć – jak zawsze w podobnych wypadkach – autorowi słownika trudno nadążyć za życiem.


WIELKI SŁOWNIK POLSKO-ANGIELSKI PWN-OXFORD + CD-ROM. THE PWN-OXFORD POLISH-ENGLISH DICTIONARY
Joanna Miler-Cassino – autor zbioru terminów i skrótów związanych z Unią Europejską na płycie CD
Warszawa,  PWN, 2008.

ISBN 978-83-01-14136-3

Na płycie CD-ROM dołączonej do słownika znajduje się zbiór podstawowych pojęć, terminów i skrótów związanych z Unią Europejską, jej strukturami i prawem. To ważne uzupełnienie listy haseł słownikowych, które docenią nie tylko użytkownicy zawodowo posługujący się tą terminologią.


Glosariusz terminów dotyczących Rynku Wewnętrznego
angielsko-polski
Joanna Miler-Cassino – autor wersji polskiej
Warszawa: Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, 1998.

ISBN: 83-907225-7-7

Pierwsza publikacja w ramach serii wydawniczej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Słownik terminologii z zakresu problematyki Jednolitego Rynku miał na celu upowszechnienie jednolitego nazewnictwa, wspieranie pracy prawników, pracowników ministerstw i organizacji rządowych zajmujących się integracją europejską oraz tłumaczy pracujących nad przekładami ustawodawstwa Unii Europejskiej na język polski.


Glosariusz terminów prawa celnego Wspólnoty
angielsko-francusko-niemiecko-polski
Joanna Miler-Cassino – współautor wersji polskiej
Warszawa: Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, 1998.

ISBN: 83-907225-8-5


Glosariusz terminów Traktatu o Unii Europejskiej
angielsko-francusko-niemiecko-polski
Joanna Miler-Cassino – współautor wersji polskiej
Warszawa: Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, 1998.

ISBN: 83-909931-0-4


Glosariusz terminów Układu Europejskiego
angielsko-francusko-polski,
Joanna Miler-Cassino – redakcja terminologiczna
Warszawa: Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, 1998.

ISBN: 83-907225-9-3